List od Otca na dnešné dni

Moje drahé dieťa. Môj poklad prekrásny.

Tento čas… Je často frustrujúci, viem. No, chcem ti povedať, že som na teba hrdý. Cez všetko to ťažké, zostávaš pri mne a to je napokon dôvod prečo víťazíš a ja sa z teba veľmi teším! Aj keď padáš, viem, ale nechávaš sa priviesť späť. A to si tiež neopísateľne cením.

 Hovorím ti to pretože tvoje dni letia a zdajú sa byť jeden ako druhý. No, vedz, že hoci niekedy nie sú pre teba zrovna vzrušujúce, ja to vidím inak. Robím v tebe čosi nové! Už to klíči. Nebadáš? Neboj sa. Nájdeš to keď sa tvoje dni opäť zmenia a ty sa pozrieš späť na toto obdobie a budeš len žasnúť… žasnúť nad tým, čo som ťa naučil. Udialo sa v tebe toho tak veľa a ja som nepremárnil ani jeden deň, ani jedinú tvoju slzu! Nie, nikdy som neprestal budovať, tvoriť a obnovovať. A to všetko bude na tebe vidieť a prenikavo žiariť. A na tvojich bratoch a sestrách tiež. Uvidíte to na sebe navzájom, lebo všetko, čo na tebe zanechávajú trápenia tohoto sveta ja premieňam na oslávené rany.

Nikdy neprestaň veriť, že Božie kráľovstvo nepozná prestávku, nepozná prerušenie stavby. Je to poklad, ktorý nájdeš aj v prázdnom poli, cennosť, pre ktorú sa oplatí obetovať. A napokon je to semiačko, ktoré rastie vo vás vo dne v noci.

Buď pripravený/-á prijať ovocie. Oslavuj moje meno, lebo moja sláva nikam neodišla. Zostaň v mojej blízkosti a ja ťa prevediem cez všetko a vždy. Nechaj ma posilniť tvoju vieru svojimi divmi, ver v moje prisľúbenia a ja ťa nikdy nesklamem. To ti sľubujem.

S láskou tvoj Otec, ktorý ťa neprestáva milovať.

Lili